| anonim_4396 a întrebat:

O placa video care este pe 64 biti merge pe un windows cu 32 de biti?

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Da - latimea magistralei placii video (64 biti) nu are nici o treaba cu sistemul de operare pe 32 sau 64 biti.

Daca ar avea, pentru placile video pe 128/256 biti inca nu ar exista sistem de operare big grin

Verifica un singur lucru la producator placa (sau chipset, adica AMD sau NVIDIA), pentru ca OS-urile pe 32 biti devin din ce in ce mai rare (Windows 11 nu are editie pe 32 biti): sa aiba drivere pentru 32 biti.

| UserRo10 a răspuns:

Normal. Sunt placi si cu 192 si 256 biti. Problema este ca ai restrictii imense folosind windows e 32 biti si problema principala e ramul

| Stefan927 a răspuns:

Da