| robertelllu1 a întrebat:

O placă video NVIDIA GeForce 9600 merge la Cs Go? Am incercat jocul skill si nu a mers .

Răspuns Câştigător
| DoltaRăzvan a răspuns:

Ar trebui sa mearga.
Cerintele jocului sunt 256MB cu Pixel shader 3.0

Iar tu ai 512MB cu Shader 4.0

| robertelllu1 explică (pentru DoltaRăzvan):

Nu stiu exact daca ar merge sa nu il cumpăr degeaba pentru ca skill nu a mers si are graficile mai mari decat cs go?

| DrGeorge a răspuns (pentru robertelllu1):

Cel mai bine incearca sa vezi daca merge de pe contul unui prieten sau al unei cunostine care il are deja. Dar din punct de vedere al cerintelor ar trebui sa mearga.

| robertelllu1 explică (pentru DrGeorge):

Nu am de la cine lua...

5 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

Este o placă video destul de bătrână, dar foarte bună, considerând că ai 9600GT ar trebui să meargă fără probleme.
https://www.youtube.com/watch?v=ttlvOG1Gt-k

| DoltaRăzvan a răspuns:

Nu o să-ţi funcţioneze bine... Cu 30-50 FPS nu se merită să îl joci ("dacă" atingi 50 FPS cu 30-40 oameni... m-aş mira).