| dirtyraccoon a întrebat:

O prietena are un Samsung J5 si nu ii mai merge tastatura. Zice:,, Tastatura Samsung s-a oprit,,... ce poate sa faca?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Merge sa il formateze si fara sa intre in meniu:
http://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-j500f-galaxy-j5/
1. telefonul sa fie oprit
2. apasa toate aceste 3 butoane deoadata: Volume Up + Home + Power button
3. va apare o imagine pe eran; si din butoanele de volum selecteaza "wipedata / factory reset; api apasa butonul home pentru ca sa dea clic
4. apoi selecteaza tot cu butoanele de volum "Yes -- all user data", si da clic apasand tasta home(adica butonul de meniu)
5. apoi da clic pe 'system reboot now" si va astepta ca telefonul sa lucreze si apoi sa se aprinda. Se va aprinde la fel cum este el din fabrica -dar va pierde tot ce este in el.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

1. Sa inchida si porneasca iarasi aparatul.
2. Sau sa il formateze.
3. Daca nu merge formatarea (adica sa-l aduca la setarile din fabrica), atunci sa-l duca la service.

| dirtyraccoon explică (pentru anonimg):

Are parola pe telefon.

| Roxin a răspuns:

Setari, Manager de aplicatii, Keyboard, wipe all data.
Daca tot mai apare, recomand sa instaleze swiftkey3.

| dirtyraccoon explică (pentru Roxin):

Are parola pe telefon...

| Illuminati2016 a răspuns:

Zi sa instaleze tastatura google