| Blindeye a întrebat:

O prietena de familie are s6 edge ca și mine, dar când vrea sa actualizeze la android 6 ii spune ca are instalate cele mai recente actualizări. De ce? La mine a funcționat actualizarea de când a apărut. Android 6 e de câteva luni deci ar fi trebuit sa apară și la ea.

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Daca telefonul a fost luat de la un operator de retea (la abonament), insemna ca are o versiune modificata a Android-ului.
In cazul acesta este necesar sa astepte dupa actualizare pana cand operatorul (ex: Vodafone-ul) va da drumul la update. Evident ca si acea versiune va fi modificata.

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Asta depinde de abonament sau de cartele prepay sau depinde de retea: Vodafone, Orange, Telekom.

| RaduTN a răspuns:

Salut,

Depinde de unde este cumparat telefonul. Intreab-o pe persoana respectiva daca l-a luat la liber sau la abonament. Daca l-a cumparat la abonament androidul este modificat.