| KadeJudo a întrebat:

O prietena si-a luat o unitate noua si dupa ce a conectat toate cablurile, nu se aprinde monitorul dar unitatea merge.
Ce trebuie facut?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pot fi 3 probleme: placa video defecta, cablurile (cel de semnal si cel de curent) sau monitorul. Exclude-le pe rand, Ia monitorul si cablurile si pune-le la tine. Daca face la fel schimba cablul de semnal (daca se poate) cu al tau si apoi cablul de alimentare. Daca merge unul din ele este vinovat. Daca nu, monitorul. Daca la tine merge cu cablurile lui este de vina placa video.

| Dzeko7 a răspuns:

N-are cum ori monitorul este ars ori nu ai conectat tu cablurile cum trebuie.Verifica-le inca odata.Tu ai bagat cablul de la monitor in priza sau doar pe ala care vine la unitate?

| Infoxpert a răspuns:

Stii bancul : blonda si becul laughing

| KadeJudo explică (pentru Infoxpert):

Daca nu esti in stare sa dai un raspuns util, plimba ursul!

| Infoxpert a răspuns (pentru KadeJudo):

Pai ce drk te asteptai sa iti fi raspuns, putina logica nu-i?
cum a zis si Dzeko7 ori monitorul e ars ori blonda a conectat gresit

| Loominaty a răspuns:

Baga monitorul in priza.

| Costyy_Kosty_1978 a răspuns:

Si eu am patit-o acum catva ani...sa nu fie cum am patit eu..sa nu aibe 2 iesiri de la placa video si sa conectezi monitoru la placa video gresita