| anamariarot a întrebat:

O recomandare de niște căști bune (cu microfon) pentru telefon? Să nu aibă firul prea fragil cum îl au cele de la Samsung (eventual la un preț ok). Mulțumesc anticipat

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

In ce pret? mai alte criterii pe care le doresti, sa le aiba castile?

| anamariarot explică (pentru CM7YRE):

Max 100 de lei și să se audă ok laughing

| CM7YRE a răspuns (pentru anamariarot):

Http://bit.ly/2VGWAEt Bazat pe criteriile tale, eu as merge pe Skullcandy sau Phillips. Ma refer, in ideea in care vrei in ear, nu "tip dj" sau alte chestii (sunt alte modele pentru asa ceva). Selectia e bazata pe criteriile tale, brand, calitate, sunet bun etc. Grosimea firului nu o poti afla la toate, decat daca intrebi producatorul, sau daca vrei sa cauti detalii despre fiecare model in parte.

| GPA a răspuns:

Https://www.quickmobile.ro/......alb-138213

sau pe negru (este o versiune mai ieftină, dar la aceeași calitate) : https://www.quickmobile.ro/......osu-174314

| elcosmin a răspuns:

Eu am folosit casti Samsung si casti Sony, amandoua fiind la preturi destul de mari. Cele de la Samsung se aud mai bine, dar cum ai spus si tu, firul este fragil. Oricum macar un an-doi te tine. Cele de la Sony sunt mai scumpe, se aud mai rau(inalt, fara bass) dar par a fi mai rezistente. Acum asta este parerea mea pe care o am. Eu as recomanda Samsung. Alte firme nu am incercat.

| Mazzenine a răspuns:

Eu ți-aș putea recomanda ce am eu in momentul de față și ce mi-a fost mai tot timpul de ajutor și a ținut mai mult de 6-7 luni de zile. happy https://m.emag.ro/......DX56WMBBM/
Din păcate nu au microfon, dar sper sa te ajute!

| Fam1un69 a răspuns:

Au apărut recent o marcă de căști numite "Qilive" care încearcă să imită aspectul cărților de iphone, eu folosesc si recomand. Le găsisem in auchan apropo la 25 de lei
PS: sunetul e la fel ca cel de căști originale iph.,?