| Pisica18a a întrebat:

O recomandare de un telefon cat mai bun (procesor,camera,memorie Ram, memorie interna) până în 1500 de lei
De preferat Samsung.

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Deci un telefon imbatabil in pretul asta care sa aiba absolut tot ce vrei tu este Xiaomi MI 9T. Eu aici ti-am zis cum ar veni telefonul perfect pana in 1600 lei
POZA cu el in varianta White (https://csmobiles.com/......white.jpg) si apropo il poti procura foarte usor din Romania de pe MEAG, Alex, Flanco, Cel si multe alte magazine

Acum poti sa ma crezi sau poti sa nu, dar tot ce spun eu aici este verificat, deci nu mananc ****.
MI 9T ca si performanta este peste orice telefon seria A de la Samsung (de la A10 pana la A80), arata mai bine decat toate (n poti contrazice asta), camera sincer nu stiu, nu prea m-a interesat la A70, dar stiu sigur ca toata lumea este foarte multumita de cea de pe MI 9T, si update-uri pe cel putin 3 ani.

Funda?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Samsung ofera calitate imaginii foto si video.
Xiaomi ofera rezistenta si viteza de procesare.
Tu trebuie sa alegi intre calitate si rezistenta; pentru ca nu le vei gasi la un singur telefon, si mai ales la banii aceia.

| Bizon95 a răspuns:

S8+ la mana a doua
eu am asa ceva, luat cu 3400lei la vremea lui si nu l-am schimbat si sunt FOARTE multumit de el, din TOATE pct de vedere, iar acum e pe OLX cu bine sub 1500lei

iar ce zice aimullah123 e oarecum corect la telefoanele ieftine si VECHI, acum proacele la telefoane sunt destul de bune si la alea mai ieftine

PS, ORICE telefon Samsung se testeaza complet in felul urmator:
placa video cu antutu
bateria cu antutu tester
TOT RESTUL formand
*#0*#
pe telefon, iti apare meniul de service unde poti sa testezi tot, tot (touch, ecran, culori, senzori, sunet, etc.)

| aimullah123 a răspuns:

Eu nu suport samsungurile ca dupa o vreme se misca ca naiba nu inteleg de ce...

Daca as vrea sa-mi cumpar un telefonn la 1500 lei as incerca asta, vad ca are 6GB ram

https://www.emag.ro/......DG721FBBM/

| aimullah123 a răspuns (pentru aimullah123):

Ah stai...vezi ca nu stiu ce interdictii vor aparea pentru Huawei...ce nemernici. Erau cele mai bune telefoane. Se oftica americanii ca le face Huawei concurenta mare. Telefoanele astea Samsung sunt facute sa se miste greu dupa cateva luni ca sa iti cumperi altul. Decat sa imi mai iau vreoada Samsung mai bine imi iau telefon pe butoane. Pana acum am avut in mare parte samsunguri si le detest

| Simpatic a răspuns (pentru aimullah123):

Generalizezi, am avut doar flagshipuri de la Samsung si nu au fost probleme cu ceea ce spui, normal ca ele vin cu tot felul de softuri preinstalate si dupa ce mai instalezi si tu 50 de programe ca se misca mai greu pentru ca iei din RAM, il ti ocupat.
Huawei au facut manevre si asta este, sa nu uitam ca nici Samsung nu-s americani dar ei sunt acceptati iar la nivel mondial Samsung bat Huawei in orice pozitie sa nu uitam ca sunt o giga corporatie care produs multe chestii, de la ace brice la carice, deci bugetul lor este mult mai mare decat societatea Huawei din China.
Poate ca este si ceva politic acolo nu neg asta, de i-a vrut america exclusi, dar stiti ceva asta este o tara cu cojones, daca nu doresc un produs pe piata mea nu-l doresc si asta este! La noi nu se poate face asa ceva ca Romania sa respinga de ex. vechituril VW, ca s-ar supara Uniunea pe noi, de ce? n-avem statut de tara independeta! Suntem marionete si independenti doar pe foile Constitutiei.

| Pisica18a explică (pentru aimullah123):

Eu am Samsung de 3 ani si inca functioneaza super bine doar ca am camera sparta si exranul de aceea vreau sa il schimb.

| Catrice a răspuns (pentru aimullah123):

Are rost sa mai spun ca folosesc un galaxy S3 și acum cumpărat de când a apărut?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Catrice):

Da, asta denota ca S3 a fost un telefon EXCELENT. Ca si Note, pana la Note 4 inclusiv. De atunci isi bat joc efectiv. Si prostimea in continuare pune botul ca au auzit ei ca Samsung sunt miez. Nu mai sunt de muuuulta vreme miez.

| NYØ2002 a răspuns:

A40,A50,A60,A70,A80,j6,

| Pisica18a explică:

Eu vreau sa stiu care e mai bun. Nu ma pricep atat de bine la toate specificatiile telefoanelor.
Am vazut si eu aceste modele pe net dar nu stiu care ar fi mai bun si mai rezistent.

| Pisica18a explică:

Care ar fi mai bun si mai rezistent din toate astea? Sa functioneze cat mai mult timp. Nu ma pricep la specificatii ca sa imi dau seama prea bine. Multumesc!

| BeloconiIrina01 a răspuns:

Nu stiu daca sunt smartphone de 1500 lei însă eu mi-am luat telefon Xiaomi redmi note 5 cu 3600 și ceva de pe enteronline însă în magazinele de firma ele sunt la 5000 lei (lei moldovenești)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BeloconiIrina01):

Discutam de 1500 RON, adica aproximativ 6000 moldovenesti! Ca sa raspund intrebarii, sunt destule telefoane excelente in banii astia, insa niciunul de la Samsung. Eu mi-as lua frumos un 9 Lite: https://www.pcgarage.ro/......onyx-grey/

| BeloconiIrina01 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ok. Am crezut moldovenești.

| Pisica18a explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu vreau doar modele Samsung daca se poate. mi se par cele mai ok. am avut si alte modele dar asta m-a tinut cel mai mult (3 ani) si inca functioneaza foarte bine.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Pisica18a):

Ti se par. Samsung nu mai face telefoane cum le facea cu niste ani in urma. Daca vrei sa fie rezistent, iti pui frumos o carcasa ca lumea la el si o folie, si cu asta-basta. Sau iti cumperi direct un Cat care e conform cu standardele militare de protectie, waterproof pana la 5 metri, si are si camera cu infrarosu (https://www.pcgarage.ro/......4g-black/) - foarte utila sa vezi daca o fata e fierbinte sau nu o impresionezi deloc.