| Elena97M a întrebat:

O vecina are o problema la telefon: cand o suna o persoana din italia cu numar de acolo ii apare cate odata numar de aici din romania (orange) si cateodata tot numar de aici dar de telefon fix. Acea persoana i-a zis ca ea suna cu numar din italia. Are ceva telefonul ei? Sau ce? Ms. happy

Răspuns Câştigător
| bozo a răspuns:

Compania italiana foloseste un sistem de VOIP pentru a micsora costurile. Este o practica curenta si este stipulat in contract. Daca doreste sa aiba un numar identic de fiecare data (de italia) trebuie sa specifice acolo. Are "avantajul" ca o vor costa mai mult apelurile in romania.

4 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Telefonul nu are nimic, totul e de la retea.

| MissCamelia a răspuns:

Persoana din italia probabil ca are tel de aici pe orange si are roaming

| Sabwy a răspuns:

De la retea. va trece...

| rebelutza4u a răspuns:

De la retea..am patit si eu