| noisolpXekuNemertXe a întrebat:

Oameni buni. Mi s-a rupt cablul de la căștiile de la PC la îmbinătura unde vine porcăria aia de control al volumului. Ce ar trebui să fac? Să le arunc și să i-au altele. Mi se pare absurd să schimbi căștiile care încă mai merg doar deoarece cablul este dintr-un material de rahat. Și în legătură cu asta; cum pot să previn ruperea. Nu-mi ziceți abureli cu nu le mișca și chestii d-astea că de asta sunt căști ca să îți rotești capul cu ele. Am tot încercat să previn ruperea (că asta nu e prima dată; mi s-a mai întâmplat de vreo 10 ori), dar în cele din urmă; cu oricât scotch aș înveli firul, tot cedează în cele din urmă; cam într-un an sau așa ceva. Iară mi se pare o porcărie să dau câteva milioane doar că mi s-a rupt un cabli, când căștiile propriu - zise fac 90% din preț. Sugestii?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am patit si eu asta, le am aruncat

| Xaya a răspuns:

In loc sa mai bandajezi atata castile mai bine ia-ti unele wireless sau bluetooth, alea nu au firlaughingdar sa tina firul castilor 1 an e ceva...Nu mai spune tu ca sunt castile cateva milioane poti sa le iei cu 70 de lei fara nici o problema de pe e-mag. Dar daca vrei din aste de fite ramane problema ta. Iar daca tii mortis sa ai casti cu fir poti lua din alea cu cablul invelit in material.

| noisolpXekuNemertXe explică (pentru Xaya):

Dacă spui tu! Oricum eu m-am enervat că practic nu difuzoarele au problemă; ci un simplu cablu. Difuzoarele probabil ar lucra ani de zile până să se strice, dar din cauza cablului se ajunge la nasoale...