| ionucmarele a întrebat:

Oare dc nu mai pot instala aplicatiile java pe telefonul LG ku990 i-am pus teme pe el le-am scos iar acum nu mai pot instala aplicatii java.De ex jocurile care sunt instalate de mai de mult in el merg.Dar daca sterg un joc sil instalez din nou nu mai merge.Imi apare ceva cu downloader.AM bagat o cartela cu internet si am dat start download si imi scrie descriptor invalid si fisierele sunt.jad nu stiu dc nu mai merge.

4 răspunsuri:
| Petrica44 a răspuns:

Fa-i un reset si il faci ca nou. LG KU990 - Tasteaza: 2945#*990# Reset code: 1475369586#*#
Succes!

| ionucmarele explică (pentru Petrica44):

Salu man dar am scris primul cod si apare unlock sim si lock sim ce dau?

| Petrica44 a răspuns (pentru ionucmarele):

Buna! codul pentru eliberare a tel. LG KU 990, este : LG KU990 marque 2945#*990#,iar ca sa-i resetezi numai codul blocat, este: Reset code: 1475369586#*# la fel codul asta reseteaza multe modele LG : 2945#*# Succes! P.s. daca nu rezolvi nimic, mai intreaba-ma si mai caut.

| Andrei_Aungurenci_1973 a răspuns:

Ma nu trebuie sa dezinstalizi nimic