| aanaaaaxqq a întrebat:

Oare pe PayPal cand iti trimite cineva bani pe card, cand te duci la banca se vede cine ti-a dat?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Repet.
Dta ți-ai creat sau îți creezi un cont paypal, cuplat cu adresa ta de email.
Apoi dacă cineva vrea să îți trimită bani pe paypal, el va trimite către contul paypal, al tău.
Această operație apare doar în contul tău de paypal, pe care îl poți vedea doar tu, nimeni altcineva.
Acum dta vrei ca banii din contul tău de paypal să ajungă la bancă.
Pentru aceasta, dta, pe sltul paypa, trebuie să atașezi un cont bancar al tău. Ca să faci această operație sunt instrucțiuni pe situl paypal.
Dacă ai făcut aceasta, acum dta poți comanda, ca acești bani să îi trimiți din contul tău paypal în contul tău bancar.
La bancă apare că în contul tău bancar, cineva ( adică dta) ai transferat niște bani.
Dacă ei sunt acum în contul tău bancar, ei apar și pe card. și îi poți scoate la un ATM, sau să îi cheltui la un magazin.
Nu te întreabă nimeni proveniența lor. și nu ai a da socoteală de ei la persoana de la ghișeu. Nu este treaba ei ca persoană să te întrebe aceasta.
În cazul că această sumă este enormă, depășește nu știu cât exact, să zicem 5000 Euro, este un soft al băncii care se sesizează și se face intern o sesizare, să se vadă dacă acest tranfer nu este legat ee o spălare de bani, adică de ceva ilegal. Dar și atunci, nu te va întreba cineva de la bancă, ci alte organe. Atunci va trebui să declari de la cine i-a primit și de reprezintă ei, penrtru ce i-ai primit. Dar nu acesta este cazul dtale.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe paypal ce?
Dacă ți-i trimite în paypal ei sunt în paypal, nu ți-i trimite pe card.
Nu se pot trimite bani pe card. Cineva ți-i transmite din contul lui de paypal în contul tău de paypal.
Apoi în paypal, ei sunt deja pe numele tău.
Tu îi scoți din paypal și îi depui într-un cont bancar cuplat cu un card.
Acolo se vede că ai trasmis banii tăi din paypal în contul tău, doar atât.

| aanaaaaxqq explică (pentru sadrian46):

Multumesc dar ma refer ca daca ma duc la banca sa ma informez despre card si asa, se vede cine a trimis bani sau asa? Nu ma prea stiu cu PayPal ul si asa

| aanaaaaxqq explică (pentru sadrian46):

Multumesc mult.

| sadrian46 a răspuns (pentru aanaaaaxqq):

Repet.
Dta ți-ai creat sau îți creezi un cont paypal, cuplat cu adresa ta de email.
Apoi dacă cineva vrea să îți trimită bani pe paypal, el va trimite către contul paypal, al tău.
Această operație apare doar în contul tău de paypal, pe care îl poți vedea doar tu, nimeni altcineva.
Acum dta vrei ca banii din contul tău de paypal să ajungă la bancă.
Pentru aceasta, dta, pe sltul paypa, trebuie să atașezi un cont bancar al tău. Ca să faci această operație sunt instrucțiuni pe situl paypal.
Dacă ai făcut aceasta, acum dta poți comanda, ca acești bani să îi trimiți din contul tău paypal în contul tău bancar.
La bancă apare că în contul tău bancar, cineva ( adică dta) ai transferat niște bani.
Dacă ei sunt acum în contul tău bancar, ei apar și pe card. și îi poți scoate la un ATM, sau să îi cheltui la un magazin.
Nu te întreabă nimeni proveniența lor. și nu ai a da socoteală de ei la persoana de la ghișeu. Nu este treaba ei ca persoană să te întrebe aceasta.
În cazul că această sumă este enormă, depășește nu știu cât exact, să zicem 5000 Euro, este un soft al băncii care se sesizează și se face intern o sesizare, să se vadă dacă acest tranfer nu este legat ee o spălare de bani, adică de ceva ilegal. Dar și atunci, nu te va întreba cineva de la bancă, ci alte organe. Atunci va trebui să declari de la cine i-a primit și de reprezintă ei, penrtru ce i-ai primit. Dar nu acesta este cazul dtale.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Huh? Ce legatura are PP cu banca? Ce sa cauti la banca daca iti trimite cineva bani prin PP?

| Yuoia a răspuns:

Da, se vede.

| badriel a răspuns:

Iti trimite bani in PayPal, nu la banca, deci nu are nicio legatura