| Alexul99 a întrebat:

Odata la cat timp trebuie aplicata pasta termoconductoare pe procesor? am cumparat pc-ul acum 3 ani si nu am schimbat-o pana acum. Ce se poate intampla daca nu o mai schimb?

Răspuns Câştigător
| heddy10 a răspuns:

Ar cam fi cazul sa o schimbi. Cel mult o data pe an. Isi pierde din proprietati in timp. Pe vechiul pc am schimbat prima data pasta dupa 7 ani (pentru ca nu stiam cand sau cum se face) dar nu am avut probleme pana atunci, insa nu recomand. Probabil eu am avut noroc.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru1323 a răspuns:

Creste putin temperatura.Eu iti recomand sa o schimbi cam la 6 luni.