| SkaterBaa a întrebat:

OFER FUNDA
Doresc sa-mi achizitionez un telefon nou, pe care sa-l tin cativa ani buni (vorbim aici despre 5 ani pe putin, intrucat d-abia atunci imi voi termina studiile si voi incepe sa muncesc)
Ce imi recomandati?
Vreau un telefon cu un pret cat mai mic, intrucat il voi lua oricum in rate, dar vreau sa-si merite banii.
M-am gandit la ceva cu android, intrucat vreau sa ma bucur la maxim de flexibilitatea lui
Vreau sa aiba un procesor puternic, sa nu mi se blocheze la orice amarat de joc.
DOresc o memorie interna ok, minim 8 gb. iar ca ram. as vrea cel putin 1 gb... dar logic ca telefoanele cu 2 gb trec in fata in topul meu.
Vreau ca telefonul sa filmeze FUll HD si sa aiba si camera frontala.
Deci ce mi-ati recomanda?
Eu m-am gandit la un Lg Nexus sau la un Galaxy S3(modelul cu 4g si cu 2gb ram, nu cel cu 1 gb ram), care ar fi mai ok si de ce?
In decursul acestor ani mai mult ca sigur vor aparea multe update-uri la android, oare cei cu Samsung galaxy s3 vor primi update-uri oficiale de la google? La fel ca si posesorii de Nexus? Intrucat nu doresc sa fac rom la telefon.

Care se misca mai bine prin aplicatii si are un lag cat mai mic (inexistent as dori)?
Care este mai rezistent in timp?
Care are mai multe facilitati(gen cum e treaba cu VoiceSearch, o are si Nexus sau numai S3? Sau cea care face ca ecranul sa nu se blocheze daca il privesti )

In final. ce telefoane recomandati voi? Si de ce? Nu ma intereseaza iphone-urile, nu vreau sa-l cumpar ca sa-i fac jailbreak.
Eu as fi vrut un HTC one, dar consider de alea 10 milioane in plus imi mai cumpar un telefon.
Astept recomandari
P.s. Daca imi raspundeti cu link-ul de la site doar ca sa intrati in topul TPU va voi vota raspunsul corespunzator, am nevoie de autor si recomandari de la cei care chiar au utilizat astfel de produse si stiu pe pielea lor care e treaba.

Răspuns Câştigător
| anonimul998877 a răspuns:

Eu mi-am luat un Sony xperia z merita ultimul banut.Procesor snapdragon s4 1,5 qhz quadcore, ram 2gb camera 13 mp, bravia engine 2 care îmbunătățește calitatea imaginii foto, Nfc si un ecran foarte bun.Mulți o sa zică Samsung. Nu recomand.De ce? O interfata foarte nașpa și un plastic ieftin. Xperia z are un design deosebit si este facut din sticla.Și chestia care il face cel mai tare este ca este waterproof. Orice telefon chiar daca este mai performant nu este așa rezistent. Daca scapi ceva stropi pe un note 3 de exemplu se duce de râpă.Il recomand din plin.Cel mai frumos, cel mai rezistent si unul din cele mai performante.MERITA

5 răspunsuri:
| LioErnest a răspuns:

Si eu mi-am luat in rate acest telefon de aici http://bit.ly/15Kj4bL si sunt foarte multumit. Ti-l recomand cu placere nu cred ca poti gasi ceva mai bun!

| anonimul998877 a răspuns:

Iphone e un cacat.Nu mai raspundeti daca nu stiti

| GabyIonutz a răspuns (pentru anonimul998877):

Eu cred ca tu nu ai bani sa iti cumperi un iPhone. Altfel ai recunoaste calitatea unui produs Apple.

| SkaterBaa explică (pentru GabyIonutz):

Iphone e un produs bun, dar eu vreau ceva cu care sa joc jocuri, iar la Apple multe dintre jocurile gratuite de pe Samsung sunt pe bani, bine. asta pentru ca Apple controleaza tot ce intra in device-ul tau, spre siguranta ta, bineinteles. Acum... eu vreau android pentru aplicatiile gratuite si pentru cum pot sa personalizez telefonul, daca nu as avea nevoie de acestea as alege iphone. PUNCT

| GabyIonutz a răspuns:

Mai asteapta cateva saptamani pana apare pe piata iphone 5c.Eu zic ca e o achizitie de durata.