| Bobby711 a întrebat:

Ok am un laptop cu ssd orice fisier video are lag indiferent de ce program folosesc. Merge ce merge dupa care video se opreste audio continua iar daca pun pauza video incearca sa prinda din urma audio si dupa nu mai merge nimic. Am avut problema asta pe laptopul meu vechi cu hdd dar era simplu de rezolvat ca pateam asta doar cand trebuia sa-l defragmentez. Asta e ssd si nu inteleg de ce face asa. De fragmentat e fragmentat si asta nu cred ca am avut 300 de gb fragmentati pana acum. Pe Youtube si astea merge bine in afara de problema cu fisierele video merge perfect. Aveti idee care ar putea fi problmea?"

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ori driver-ul video, ori placa video pot fi cu probleme. Daca-i placa video n-ai ce face decat sa schimbi procesorul daca ai placa video in procesor sau placa de baza daca placa video este in ea.

Bula
| Bula a răspuns:

Si SSD se incetineste daca este fregmentat, dar nu periculos.
Problema ta este de la driverele video (trebuiesa instalezi cele originale, date de fabricantul laptopului) si "incurcarea" codec-urilor.
Iti recomand K-lite codeck pack, care are inclus si un player simplu, dar foarte bun: "Media Player Classic".
Alt codec sau player sa NU mai instalezi ulterior, fiindca se va strica matricea de decodare!

| RAY a răspuns:

Problema este placa video care pur simplu decodifica acele video cu lag, nu ssd este problema, probabil ai video full hd, vezi de o convertire intr-un format video care sa nu consume atat de mult, recomand Wondershare Video Converter Ultimate

| SebastianFCS a răspuns:

Driver-ul video sau instaleaza codecurile. Ce player folosesti? Iti recomand vlc-ul sau daca nu clasicul bsplayer.