| koko123koko a întrebat:

OK deci intrebarea mea este despre un microfon....Au cumparat parintiI un microfon (cu cablu) acum ceva ani cand eram la un club de muzica si nu au reusit sa il instaleze acum cautand ceva am dat peste el si ma chinui sa il pun dar numai nu merge (+am si o sora mai mica care ma inteaba doar atat"e gata" din 5 in 5 min)
Nu ma pricep eu prea tare la chestii de astea asa ca, pe cutie scrie:
Microfon:
-transmitere de frecventa:80-14.000 Hz
_Impendanta:600Ohm
-lungimea cablului:3m(cu toate ca nu conteaza asta laughing)
-pentru toate aparatele de acces microfon, cablu de acces inlaturabil (iar nu conteaza laughing )
-priza de (are o bulina taiata cu o linie dupa asta)6, 3 mm
--intrerupator off/on in maner( din nou nu conteaza laughing
Ce trebuie sa fac? am incercat sa bag in statie(un loc in care scrie MIC) si in fata loc in care e desenat un microfon si langa este alta pentru casti, dar nu merge ori nu stiu cum sad
Am Windows Xp Professional si....nu mai stiu cde va pot zice.
eu stiI am ca se baga in o mufa roz dar nu gasesc la unitate (microfonul e pentru a canta pentru a vb pe skype/mess nu imi trebuie, cred ca e incorporat)
Va rog sa ma ajutati chiar vreau sa mearga crying
PS:nu este ars pentru ca nu l-am folosit deloc

1 răspuns:
| vlad19 a răspuns:

Microfoanele de genu nu sunt pentru a vorbi pe facebook, skype etc. Nu poti doar sa le conectezi la pc si sa mearga. Te-ai uitat la statie daca este volumul microfonului ridicat sau daca sunt boxele conectate cum trebuie?