| Monica_9386 a întrebat:

Ok deci mi-am luat un telefon nou samsung galaxy gio si se termina bateria in cateva ore ce sa fac cand intru la setari apoi la vezi ce a consumat baterie imi spune de veche telefon 50% si telefon in repaus tot 50% imi spune si mie unde sunt acestea doua sa le dezactivez multumesc:*

3 răspunsuri:
| ionutVUVUZELA a răspuns:

Pai nu am umblat pana acum cu acest tip de telefon dar daca e ca celelalte vezi si tu... pune luminozitatea cea mai mica daca are wi-fi inchide-l push up email la fel.

| LukaVocaloid a răspuns:

Buna am si eu tel din asta si e adevarat i se consuma bateria ff repede daca vrei sa nu i se mai consume bateria asa repede trebuie sa-ti inchizi gps si wi-fi (decat atunci cand nu umbli pe el) in rest nu stiu nici eu ca si eu le-am cautat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Undeva in setari,ai revenire la setarile din fabrica; incearca asta,il incarci pina la maxim,apoi vezi cit tine. Daca nu se lungeste timpul,trebuie inlocuita bateria; fie este veche, fie unul din elementii interiori, a cedat(si-a schimbat polaritatea) ducind astfel la un consum accentuat.Numai bine.