| Spataru_Doina_1979 a întrebat:

Ok. eu am uploadat pe YT un video de TF2 dar dintr-un amune motiv tot jocul era negru pe fimlare in timp ce facecaum meu era ok. Filmez eu fimez cu zd.soft

link catre vid ca sa intelegeti mai bine: https://www.youtube.com/watch?v=TdHMni8tneY

nu mi sa intamplt niciotata asa ceva, cel putin nu am fost atent

(scuse pentru promovare doar ca sa studiati glithul sau ce o fii)

mi sa i intamplat iarsi

6 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Au fost cazuri cand a mers bine? Daca a mers, atunci incearca din nou, iar la setari la "Screen" se bifeaza (se alege) "Capture game screen", se poate bifa si "Support capturing layered window" si
"Compatible mode (for solving black screen problem)", poate reuseste sa prinda imaginea.

| Spataru_Doina_1979 explică (pentru LinxCont):

Da au fost

| LinxCont a răspuns (pentru Spataru_Doina_1979):

Daca din program setarile nu au efect, inseamna ca in joc au fost alte setari care permiteau programului zd soft sa capteze imaginea.

| Spataru_Doina_1979 explică (pentru LinxCont):

Da pot sa fac TF2 non-fullscerrn dar nu imi place cum arata

| Spataru_Doina_1979 explică (pentru LinxCont):

Exista ceva pentru. Tf2, sa-l fac non fullscerrn dar nu imi place cum arata.

eu vreau un progam sa-l fimlese fullscreen sau o cala sa ca Tf2 sa fie full screen

| LinxCont a răspuns (pentru Spataru_Doina_1979):

Vezi la mesaje TPU.
Fraps ar merge bine, are viteza buna si prinde jocuri full screen.
Dupa ce filmezi cu fraps, fisierul trebuie recodat ca sa fie mai mic daca trebiue pus pe Youtube. Fraps nu comprima fisierul prea mult si il scoate destul de mare pentru a nu consuma resursele pc-ului ca sa filmeze fara lag.
Si mirillis e foarte bun. Eu nu joc jocuri si nu le folosesc ca sa pot spune mai multe despre ele.
Si bandicam ar trebui sa filmeze bine jocurile in full screen si are mai multe optiuni in ceea ce priveste comprimarea.
Trebuie incercate astea 3, poate unul din ele e suficient de bun.
Se mai foloseste OBS, dar pe asta chiar nu l-am incercat niciodata.