| DarKJoKeR a întrebat:

Ok, mi s-a intamplat o prostielaughing. Aveam laptopul conectat la internet printr-un cablu lan.si printr-o,, minune" am reusit sa scot fortat cablul din laptop, desi acesta, dupa cum stiti majoritatea, are la capatul sau o chestie din plastic care trebuie apasata.
Oricum, dupa ce a iesit, s-a indoit o parte din metalul locului in care bagam cablul in laptop.si acum nu se face conexiunea calumea, decat daca imping tare, si am grija sa nu trag nici macar un pic. exista sansa sa pot inlocui doar acel port al laptopului? cam cat ar costa? sper ca ati inteles intrebarea

6 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Mufa care intra acolo are plasticul ala ca un fel de siguranta, sa nu l scoata copii, sau sa nu se scoata accidental! eu tot nu mi pot da seama cum naiba a ti tras in halul ala de el cand foarte simplu apasai siguranta si l scoteai! Vad ca nu numai o persoana a patit asta!

| Alina a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatie... dar prefer sa-l inping si sa fiu atenta sa nu-l ating prea tare laughing

| DarKJoKeR explică:

M-am gandit si eu la varianta aialaughing. dar nu pot face asa mereu, ma enerveaza.se poate schimba, repara? mi-e frica ca daca incerc sa reindoi tablita aia, o sa se strice de tot.si daca ma duc la ei, imi pierd garantia

| Nuuu a răspuns:

Am patit si eu la fel.

Si mereu imi iese.

Cand il folosesc mai mult il leg cu schotch(parca asa se scrie)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU e niimic strasnik! daca ai facut aceasta, daca e stricat de la placa, placa se inlocuieste ft usor(in caz de laptop, e necesar adresare la un centru informational)si as recomanda sa schimbi si capsarea de la cablu)))

Răspuns utilizator avertizat