| Ceiriog a întrebat:

Okay, deci am facut o prostie : /
Aveam mai multe poze descarcate pe desktop, si am vrut sa le adaug intr-un folder. Le-am mutat pe toate undeva mai inspre margine, si undeva prin centrul desktop-ului am creat un nou folder si am pus numele "Stuff". Problema mea e ca numele s-a schimbat la mai bine de jumatate dintre iconitele de pe desktop, adica toate folderele, toate fisierele. word, toate pozele si numele iconitei unui joc (Magicka:Wizard Wars a devenit stuff(2) -_-) am incercat cu System Restore insa am uitat faptul ca System Restore nu afecteaza fisierele ci doar programele instalate, etc. Deci, ce as putea sa fac, deoarece nu vreau sa redenumesc fiecare fisier in parte -_-, mai ales iconita jocului deoarece ar putea crea complicatii : /
Fundaa

1 răspuns:
| Ambrose7 a răspuns:

Nu cred că există vreo opţiune pentru aşa ceva, nu sunt foarte informat, dar tu vorbeşti despre nişte shortcut-uri şi nu cred că poţi să le redenumeşti cum erau înainte să le modific accidental.