| anonim_4396 a întrebat:

Opinii despre:
http://www.pcgarage.ro/......gb-black//

?

5 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

E foarte bun. Best-buy as zice.

| supermamici a răspuns:

Este un laptop OK daca lasi la o parte faptul ca este foarte scump pentru ceea ce ofera.

Cea mai buna oferta de pe piata este acum acesta: http://timez.ro/......a-de-pret/ Nu doar ca are procesor i7 si 8 giga de memorie insa are si display de 17 inch (fata de cel de 15 al lui Asus), vorbim de un laptop Dell nu de Asus si totodata oferta de reducere de pret este destul de mare (rar vezi asa ceva la laptopuri Dell)

Răspuns utilizator avertizat
| supermamici a răspuns:

Sigur e mai bun asusul de 2 ori ca procesor. Iar placa video de 12 ori. Iar plasticul rezista de 44 ori mai bine. Iar laptopul sugerat de tine este Dumnezeul pe pamant :)

Si displayul de 15 inch e mai mare de 20 de ori decat cel de 17 inch!

Alte variante:
HP Probook 17 inch, i7, 8gb + mouse + geanta cadou mai ieftin cu 250 lei: http://bit.ly/hp-probook-i7

Regex, daca esti montat pe Asus, este un producator bun, laptopul ales este OK, tot ce spun este ca poti obtine mai mult la acelasi pret, sau sa platesti simtitor mai putin pe acelasi lucru in activitatea pe care o vei avea cu laptopul.

Poftim: http://bit.ly/asus-i7-8gb-1Terra
Are in plus: 8gb ram si hard disk de 1 terra
Are in minus: 2 milioane la pret si 10% pe parte de procesor (de fapt sunt aceleasi procesoare insa tactate diferit, mai pe scurt procesorul ales de tine este identic dar fortat din fabrica sa functioneze la frecventa un pic mai mare, un overclock daca vrei).

Iar in ceea ce priveste cei 17 inch: nimic nu se compara cu o rezolutie calumea...

| Thornado a răspuns (pentru supermamici):

Esti total pe campii:
"Are in minus: 2 milioane la pret si 10% pe parte de procesor (de fapt sunt aceleasi procesoare insa tactate diferit, mai pe scurt procesorul ales de tine este identic dar fortat din fabrica sa functioneze la frecventa un pic mai mare, un overclock daca vrei).
"
Sper ca cel ce a intrebat nu s-a luat dupa tine. Diferenta intre procesoare e mare. Unul are 2 nuclee si 4 fire de executie, in timp ce celalalt are 4 nuclee si 8 fire de executie.