| best1people a întrebat:

Orice site as alege,retea de socializare,sau orice pagia web,imi apar numai reclame care acopera continutul paginii,si daca dau,,x" sa ies e pe ele mi se reseteaza pagina de web si imi apar iar.
Imi ingreuneaza calculatorul si sunt foarte enervante, indiferent de ce browser s folosi.
Exemplu in poza de profil.
Ce sa fac?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-a aparut si alte bari cu motoare de cautare? Descarca adware cleaner scaneaza si sterge cu el.Dai restart si ai scapat.Ai descarcat ceva de pe internet si nu ai fost atent, ai lasat bifat tot ce ti-a dat pe gat sa descarci, adica acel adware. Descarca adwarecleaner(adwcleaner) si scanezi cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca folosesti Mozilla, instaleaza Adblock Plus.Mergi in meniu, sus in dreapta si selecteaza ''Add-ons''. Scrie in casuta de cautare ''adblock plus''si va aparea primul in lista.Click pe ''install'' si ai scapat de reclame.

| Green66 a răspuns:

Folosește Ghostery pentru browserul pe care îl folosești, e un add onhappy

| best1people explică (pentru Green66):

Ghostery nu a mers...adica tot ca in poza de profil imi apar reclamele.

| Green66 a răspuns (pentru best1people):

Ai selectat ce vrei să blocheze? sau doar l-ai instalat și nu ai mai facut nimic?

| best1people explică (pentru Green66):

Bineinteles...dar degeabasad

| Romaniamafia a răspuns:

Intri aici https://adblockplus.org/ si instalezi Adblock Plus si nu mai ai probleme cu reclamele happy