| grig1965 a întrebat:

Pana acum 2 zile am fost conectat la ilink si aveam ip. static, acum a fost cumparat de rcs rds si am inteles ca au ip dinamic.
mentionez ca am 3 conexiuni in locatii diferite la 2 din ele am conectate DVR (digital video recorder -sistem de supraveghere video) pe care le accesam de la distanta de la a treia conexiune accesam aceste dvr si aveam imagini live din cele doua locatii
adr acum cu ip. dinamic nu mai reusesc sa mai fac asta
intrebare: exista vreo posibilitate sa mai pot accesa cele 2 locatii cu ip. dinamic si daca da cum. daca nu va rog sa-mi indicati un alt provider care are ip. static

1 răspuns:
| RunnerX a răspuns:

Yep la fel si la mine numai ca am ip-uri fixe pe 2 locatii diferite in ambele am internet de la rds, ip-urile nu se vad intre ele de parca nu exista, daca verifici de pe alti provideri de net totul este bun si frumos, am vb cu cei de la suport big grin nici ei nu stie ce sa zica, mai sigur nu vor ca sa apelezi la vpn-ul lor... care costa...

daca faci niste teste simple cum ar fi un traceroot de pe un ip pe altul ai sa observi ca se opreste in serverul lor acolo este si blocat!