| anonim_4396 a întrebat:

Pana acum cateva zile laptopul meu se conecta la orice retea linistit fara probleme. Dar acum cand ma conectez imi apare limited connection cu semul exclamarii pe un fundal galben indiferent la ce retea m-as conecta. Trebuie sa folosesc un adaptor wireless pentru a ma conecta cum trebuie la internet. Ce fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca pentru inceput sa apesi tastele windows + R, scrie services.msc in casuta si da ok. Dupa asta cauta DHCP Client da dublu click pe el si verifica daca la startup type e automatic.

6 răspunsuri:
| MaziluHDGAMMING2009 a răspuns:

In primul rand ce windows ai? Cand te conectezi la retea da diagnosticare problema(troubleshooting in engleza) sa vezi problema.

| anonim_4396 explică (pentru MaziluHDGAMMING2009):

Am windows 8.1 ( e in italiana si nu pot intelege totul complet dar spune ceva de DHCP

| MaziluHDGAMMING2009 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai scrie aici ce spune la troubleshooting cand detecteaza problema.

| anonim_4396 explică (pentru MaziluHDGAMMING2009):

Am dat un translate si spune:
DHCP nu este activat pentru wi fi

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

I-am dat la troubleshooting si s-a rezolvat singur. Multumesc mult, uitasem ca windows are si unealta asta!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Incearca pentru inceput sa apesi tastele windows + R, scrie services.msc in casuta si da ok. Dupa asta cauta DHCP Client da dublu click pe el si verifica daca la startup type e automatic.

| GanduriDeCafea a răspuns:

Salut poti da sa isi faca update driver-ul de retea wireless din device management. O alta varianta ar fi sa descarci driver-ul de pe site-ul producatorului. De asemenea verifica sa nu ai Static in Network Adapters.