| GolopențaAdrian a întrebat:

Pana la care calitate pot vedea filmele? Pot sa vad si in calitate 4K? Am procesor Intel Celeron 1007U de 1, 5 Ghz

31 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

Pe pocnitoarea aia nu cred ca poti vedea filme hd (720p). Doar in vise 4k.

| GolopențaAdrian explică (pentru UnBroken2016):

Cum a nu ca eu cand ma uit la un fil ma uit in 1080 p

| UnBroken2016 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Claritatea filmului e full hd? Asta ar fi ceva nu gluma. Am si eu un laptop cu un rahat de single core de 2.16 ghz si merge in reluare 1080p, doar hd vede bine.

| GolopențaAdrian explică (pentru UnBroken2016):

Da este full hd eu am procesorul cu doua nuclee si este de 1, 5 ghz

| GolopențaAdrian explică (pentru UnBroken2016):

Poate depinde si de rami si eu am 3, 40 gb ram

| Sn4k3 a răspuns:

Poti, dar se va bloca/va avea lag, ai noroc de gb rami daca spui ca poti sa le vezi HD.

| GolopențaAdrian explică (pentru Sn4k3):

Deci are legatura si cu rami care sunt aproape de 4 gb

| Sn4k3 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Da, altfel nu vad cum ar putea sa iti mearga HD.

| GolopențaAdrian explică (pentru Sn4k3):

Pai eu din cate am vazut, depinde de procesor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai monitor/display 4k, degeaba dai la youtube 4k.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect!

| Sn4k3 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Pai si eu ce am zis laughing? Daca nu aveai 3 gb ram, cu procesorul ala nu vad cum ti-ar putea merge HD.

| GolopențaAdrian explică (pentru Sn4k3):

Decu imi merge ca am aproape 4 gb ram dar procesorul este mai slabut

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

PAi eu am laptop si nu stiu de cat e display-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Daca are procesor dual core de 1.5 fii sigur ca nu e 4k. Cred ca ai rezolutia 1366x768 sau chiar mai mica. Intra pe site-ul asta : http://www.whatismyscreenresolution.com/ si spune-mi ce scrie acolo :)

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Da este de 1366x768

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Oricum am vazut foarte putin dintr-n clip pe youtube care era in 4k si nu mi-a trebuit nu stiu cat de mare display-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Pai ca display-ul sa fie HD trebuie sa aiba rezolutia 3840x 2160 sau mai mult... Deci poti sa te uiti linistit la videoclipuri FullHD sau HD happy

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Deci nu este o problema?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Am vrut sa scriu ca 4K-ul e 3840x 2160, nu HD-ul. Dar tu poti sa te uiti totusi la videoclipuri 4K, chiar daca nu o sa vezi cam nicio diferenta fata de FullHD

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

De fapt se vede pentru se vede mult mai clar ca fullhd asta fiind ultra hd si la primul film indpendence day iau in aceasta calitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Las-o balta laughing... Faci ce crezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a vedea la 1080p conteaza placa video si driverul placii video.ca doar video ruleaza nu? De aceea vezi HD si Full HD. Pentru 4K trebuie sa ai monitor special.

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

PAi am Intel hd graphics de 1, 5 gb si da ruleaza video-ul

| UnBroken2016 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

SimplyNO incearca sa iti spuna ca degeaba vrei sa vezi 4k atata timp cat ecranul tau abia vede in 1366x768p ( nici macar full hd ). Trebuie sa ai un monitor sau tv care suporta 4k.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Incearca sa intelegi asa, e ca si cum ai avea 12 gb de rami la pc dar sistemul operativ e pe 32 de biti. Degeaba ai 12 gb ca el vede doar 3.85. Asa si ala, poate e 4k videoul dar daca nu ai ceva care suporta 4k, degeaba.

| Sn4k3 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Eu ma mir ca merge si asa laughing, dar da, ai noroc de rami.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate diafilme 4K. Pentru 4K ai nevoie de un procesor de ultima generatie, placa video foarte performanta si monitor 4k.

| nnesuferitu a răspuns:

An Intel i5 4460 - 3. 2Ghz ( Quadcore ) și în 4K se vede puțin în lag. OVERCLOCK duce până în 3. 9Ghz.
Tu, pe 1. 5Ghz nu poți vedea decât un film făcut din poze în 4K

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru UnBroken2016):

*** massive rekttt.