| RAY a întrebat:

Pana la urma este vreun beneficiu in jocurii daca instalezi jocul pe ssd fata de hdd normal?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este, RAM-ul se ocupa de rularea jocurilor dar daca folosesti un ssd jocurilor vor porni mai repede la fel si sistemul si copierea fisiere/citirea fisierelor va fi mai rapida dar nu te ajuta la rularea jocuri.

5 răspunsuri:
| sake1980 a răspuns:

Da iti va rula mult mai repede acel joc acum depinde si ce ssd

| alexboss2020 a răspuns:

Da,tot atatea fps-uri in jocuri vei avea doar ca jocul iti va merge mult mai repede, sa nu te gandesti ca daca iti iei un SSD ca iti va duce ultimele jocuri asta depind doar de procesor, rami, si placa video

| Gonrax a răspuns:

Se instalează și eventual rulează mai repede

| Sebastian67 a răspuns:

In principa ssd-urile sunt mai bune de 3x decat hdd 1) daca ai un ssd in laptop la cateva socuri mecanice poti fi scutit de stricarea ssd-ului, daca ai un hdd si ii aplici multe socuri mecanice el se va strica mai apid (si la mutarea acestuia brusc poate afecta un hdd, din cauza ca capatul/capetele de citire ating platanul si il zgarraie, si vor aparea bad-uri fizice su nu ai ce sa mai faci) 2) la incalzirea hdd cam la 48/51 de grade el se va strica la ssd nu rea este problmea aceasta 3) ssd-urile la citire si scrie sunt mult mai rapide decat hdd-urile si de aceea iti mer mai bine jocurile, sper ca te-am putut ajuta.Bafta!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asta sa adeverit am acum am 45 de fps urii in gta 5, i-am pus 8 gb + un ssd de 512 gb da merita banii =1050 ron, totul e foarte rapid, gta 5 consuma mult chiar si gta 5 de asta mergea sacadat ca nu avea ram destul