| Mădă2213 a întrebat:

Parere Laptop LENOVO 100-15IBD, Intel® Core™ i3-5005U 2.0GHz, 15.6", 4GB, 1TB, nVIDIA GeForce GT 920M 2GB, Free Dos, o sa pot rula pe el jocuri gen CSGO, GTA 4 sau Minecraft?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Da, dacă vei instala pe el Microsoft Windows recomandat 8.1 sau mai nou.
Atenție Microsoft Windows este un sistem de operare proprietar ce necesită licențiere ce costă de la 300 lei în sus pentru a se putea folosi nelimitat, dar se poate testa 90 de zile în versiune de evaluare, versiune ce are toate funcțiile versiunii licențiate, dar are durată de exploatare de 90 de zile(fără rearm).
Asta e. Vrei gaming, înseamnă că vrei să și plătești pentru a-ți pierde viața jucându-te.În lumea Microsoft+ acoliții lor(producătorii de jocuri, antiviruși și aplicații comerciale) totul se rezumă la bani sau la furt cum e specific românului inconștient de prețul plătit pe softurile furate,(malware, și mai ales propagarea malware-ului pe internet prin calculatorul lui plin de softuri furate și Windows „original" furat de pe fileliste(din păcate)), preț ce real este mult mai mare decât banul, da spune-i la român asta, da de pricepe.Succes

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa imi bage cineva windows cu licenta...cum vine aia? Treziti-va! Aia o cumperi!

| Mădă2213 explică (pentru K0sti):

Scuze exprimare gresita ....ma duc la cineva specialist si vreau windows full adica un windows care are licenta si eram curios de pret happy

| K0sti a răspuns (pentru Mădă2213):

Ma nene, licenta ai doar daca o cumperi, restul e hotie, asa ca nu mai intreba!

| DeyCj a răspuns (pentru Mădă2213):

Dacă mergi la un specialist să fi atent la care specialist.Îi plin de tentative de specialiști ce cred doar ei că se pricep la calculatoare, real fiind pericole cibernetice ce ar trebui executați conform legii.
De asemenea dacă vrei să știi o treabă cumpără Microsoft Windows din orice magazin IT, și apoi du-te la un specialist să ți-l instaleze, normal în prezența ta, ca să te asiguri că nu-ți va instala Windows furat.