| Skarr a întrebat:

Pareri Audio Technica ath-m40x pentru gaming, muzica, filme? Cum e basul?

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde foarte mult de sursa sunetului. Una e o flashneta de audio onboard, alta e Creative G6 - ca sa nu zic ceva mai scump. Eu unul am avut ocazia sa le ascult acum citiva ani, conectate la o integrata dar si la SanDisk Sansa e250. Ei bine, la e250 am avut ocazia sa conectez duzini de casti de-a lungul timpului, favoritele mele raminind mereu Koss Porta Pro. De la M40X aveam asteptari, mai ales ca cel care a binevoit sa mi le ofere pentru o auditie asculta si el metale. Din pacate, sunetul mi s-a parut sub orice critica. Slab definit, fara bas, fara inalte, fara medii, ca la niste casti chinezesti de 2 lei.