| PuFiLiCi98 a întrebat:

Pareri despre tableta Allview Speed City?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Mie mi se pare foarte buna! Adica..pentru pretul ei. Fi sigur ca nu mai gasesti asa performanta la 500Ron!
Aceasta tableta este bazata foarte mult pe performanta. Din cauza aceasta un dezavantaj mare ar fi ecranul cu rezolutie mica si ecran mic.
Dar dupa cum am zis, este foarte, FOARTE performanta.
Poti juca clar orice joc vrei pe ea!
Are procesor Dual Core 1, 5GHz CortexA9 - nu multe tablete au procesorul acesta!
Are GPU Mali 400MP2 - Acest GPU a fost folosit la iPhone 4S - RUPE TOT.
Are 1GB RAM - La 500Ron mai gasesti doar prostii din alea cu 256MB RAM de nici nu poti sa le deschizi!
8GB Memorie interna
Android 4. 1Jellybean - Iar, nu toata lumea are JellyBean, in special pe tableta!
Este usoara, subtire, arata. aproximativ bine.
Daca nu te deranjeaza ecranul mic de 7" si rezolutie proasta, du-te acum si cumpar-o!
A..si bateria nu tine prea multwinking
Succes si sper ca te-am putut ajuta!

2 răspunsuri:
| oldschoolrom a răspuns:

La pretul tabletei este una buna, pe masura pretului aflat la tableta.De ce? Pentru ca procesorul Cortex-A9 Dual Core cu frecventa de 1.5 este foarte bun, 1gb RAM si capacitate hard disk de 8gb de apreciat, are(cred) si ultima varianta de sistem de operare Android 4.1.1 Jelly Bean, contine Wireless, diagonala 7 inch insa normal are si minusuri cum ar fi:bateria care tine undeva pe la 4h slaba, nu contine 3g, GPS, Bluetooth. Sper ca ti-am fost de folos.

| DEADON a răspuns:

Procesor : Dual Core 1.5 gHZ, 8 GB Memorie, 1 GB ram DDR3. Grafica Full HD. Suporta HDMI. Are o camera frontala de 2 mega pixeli. Eu zic ca e foarte buna. Eu zic sa o comanzi de pe www.emag.ro ca acolo iti da cadou o husa din textil plusat gratuit. In caz ca se blocheaza tii apasat 10 secunde pe butonul power si dupa iar ti apasat pe butonul power 4 secunde. Multa bafta.