| Violente a răspuns:

Depinde pe ce vrei sa te axezi. Dacă vrei gaming, îl alegi pe primul care are o placă video dedicată.

Dacă vrei office, îl alegi pe al doilea care are un procesor FOARTE bun, dar care din păcate are o placă video integrată.

Per total nu exista unul mai bun, fiecare este bun în felul său.

2 răspunsuri:
| valyx47 a răspuns:

Zi-mi te rog bugetul MAXIM pe care il ai, ce vrei sa faci cu el, si iti fac eu un calculator pe piese numai bun.

| ioniliescu921 explică (pentru valyx47):

Eu doar am intrebat care sa mi-l iau pentru jocuri deoarece primul este bun dar se incalzeste din cate am inteles fiindca are amd, iar al doilea este bun si la jocuri dar are placa video integrata si nu stiu daca merge un fifa 13 pe el sau un nfs most wanted de battlefield 3 nu stiu vreau raspunsuri