| anonim_4396 a întrebat:

Pareri? Ma gandeam sa-l cumpar. http://www.pcgarage.ro/......nux-black/

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La banii aia e foarte ok ca si laptop. Dar trebuie sa ai in vedere totusi ca... e laptop. Si e Acer. Asa ca ai i7, e adevarat, dar nu o sa ii folosesti niciodata potentialul maxim deoarece o sa se incalzeasca(mai ales ca Acer nu au cea mai buna reputatie la acest aspect).

| Jipa95 a răspuns:

Depinde la ce vrei sa-l folosesti. Procesorul este foarte bun, placa video ok, hdd incapator. Cat despre memoria ram, se putea si mai bine, 8gb daca avea era blana, dar nu se pune problema, ii poti lua tu in timp un modul de 2-4gb la 1600mhz.
Este mai mult un laptop incadrat intre multimedia, cu o tenta de gaming.
Se merita achizitia ta, asta daca nu il vei folosii doar si numai pentru jocuri, presupun ca ai nevoie de portabilitate uneori.

Bft! happy

| RaduTN a răspuns:

Salut Deian. Laptop-ul este foarte bun. Daca vrei sa il cumperi pentru jocuri o sa mearga ultimele jocuri aparute perfect. Jipa95 a spus ca nu are RAM suficient. 4GB este mai mult decat suficient. Poti mai adauga tu in timp inca o placuta de 4GB ram daca consideri ca nu este destul.

Sper ca te-am ajutat.
O zi minunata in continuare iti doresc.

| Mariusflo a răspuns:

Mi se pare putin cam scump pentru ceea ce ofera.

De exemplu am gasit acest model: http://bit.ly/1nXc98g cu mult mai ieftin si la fel de performant.