| Vlad529 a întrebat:

PC de gaming in 1500 de lei? Daca se poate sa ruleze in jocuri ca Fortnite, GTA V sau CSGO pe setari minime in 50-60 fps full hd?

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Cu 1500 nici macar procesorul nu il cumperi!
Poate ai noroc sa gasesti ceva acceptabil la mana a doua!

| RAY a răspuns:

1500 de lei nici macar un s7 nu cumperi dar pc de gaming

Răspuns utilizator avertizat
| Sn4k3 a răspuns:

Nu gasesti, 3000+.

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu tare ai cum. Chiar dacă reușești să tragi un 60 fps cu toate pe minim, la jocurile mai noi îți pui pofta în cui. De exemplu, un PC care să ducă AC Origins pe minim în momentul de față îți depășește bugetul.
Un PC bun de gaming e scump.

| Mariu0699 a răspuns:

Sa-mi spui si mie ce fel de iarba fumezi laughing
un pc gaming la 1500 lei, abia o sa te lase sa iti descarci un joc mai inutil si sa-ti mearga rau, si tu mai vrei si 50-60 fps in full hd laughing)
Mai bine cauti un pc care sa fie intre 3000-4000 lei, asta daca vrei sa ai un pc bun, sa aiba prestatii mai bune, mai puternic, sa iti poti descarca orice joc pe care il vrei. Etc
Si atunci vei putea ajunge la 50-60 fps cum ai vrut tu sau poate chiar mai mult daca dai la setarile minime.
O zic pentru tine, acum tu faci ce vrei dar vei vedea ca asa e. Peace?

| ciumabubonica a răspuns:

Nu poti lua in pc de gaming la 1500 de lei dar un pc la 1500 de lei cred ca ar rula cs go la 50-60 fps uri pe low