| Ionut_Denis_1980 a întrebat:

PC este bun?
Își merita 1800 lei?
https://imgur.com/a/Z62rWoi
Ce ar trebui sa schimb?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Second hand... banuiesc? (pentru ca acele procesoare si placi de baza nu se mai gasesc in magazine din primavara lui 2014)

Nu crezi ca iti arunci aiurea banii pe un sistem din 2012 cu o petarda de placa de baza?
daca mai strangi 300 RON iti iei ceva mult mai bun cu piese actuale.
Aruncand 1800 pe acesta, o sa cheltui in urmatorii 2 ani mult mai mult, (chiar daca treptat).

Gandeste-te la garantie in primul rand.
Ce faci daca se strica dupa 3-6 luni?

Nu sunt impotriva cumpararii pieselor SH, dar nu asa.
Pretul e cam mare pentru ce se ofera.

| cerooscuras a răspuns:

E destul de bun pc-ul pentru banii astia, dar mai iti trebuie un cooler pentru procesor daca nu ti-ai pus

| Ionut_Denis_1980 explică (pentru cerooscuras):

Pai o sa mi pun, momentan îl fac și pe urma îmi iau cate o piesa pe luna.