| Danila_Bogdan_1998 a întrebat:

PC Expert Digital Gamer, memorie 4GB, HDD500GB, placa video Nvidia Geforce GT730 PCIe 2.0 x16 1024MB, procesor G3220 3GHz

Procesor:
Tip procesor: G3220
Model Procesor: Intel Pentium
Frecventa procesor: 3 GHz
Audio / Video:
Memorie video: 1024 MB
Tip memorie video: DDR3
Model placa video: Nvidia Geforce GT730
Memorie / Stocare:
Tip RAM: DDR3
Tip HDD: S-ATA
Memorie RAM: 4 GB
Capacitate HDD: 500 GB
Software:
Sistem de operare: FreeDOS

As vrea sa stiu daca e buna aceasta unitate pentru jocuri gen league of legends/smite/dota.as vrea parerea cuiva care chiar cunoaste...sau niste sfaturi.sau niste unitati cu sume pana in 1500lei pentru gaming.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu is de alta parere. Sistemul ala, ruleaza ca doar dota 2 sau lol sau ce mai vrei tu nu is jocuri care sa solicite prea mult placa video.
Insa daca pe viitor stii ca ai sa poti sa faci upgrade, eu as schimba. As face o configuratie asa: http://bit.ly/1ySyyFv. Perofrmantele o sa fie nitel mai mici poate initial decat in cazul unui sistem cu placa video, insa posibilitatile de upgrade sunt mult mult mai mari.

| Jipa95 a răspuns:

Nu prea isi merita banii. Pai, de 1500 lei ce ai tu acolo se putea si mai bine. In primul rand, poti pune un hdd de 1tb, si o placa video mult mai buna ( r7 240 ) Uite whishlist-ul : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1089387/
Cea mai ok configuratie pana in 1500 lei