| florin1902 a întrebat:

PC ul meu de la o vreme, cand ma joc PUBG sau GTA V imi face niste valuri pe ecran. Cand toate setarile sunt pe ultra, imi merge putin sacadat, dar cand le dau pe low imi merge mai prost decat pe ultra. Calculatorul n-are decat jumatate de an. Placa video e un gtx 1660 super. Nu stiu daca e o defectiune din fabrica sau daca e din cauza ca nu l-am intretinut eu bine, cu toate ca il sterg saptamanal de praf. Va rog mult, daca ma poate ajuta cineva...

Răspuns Câştigător
| florin1902 explică:

Interesantă situația, încearcă atunci, dacă ai posibilitatea, de a testa jocurile schimbând pe rând câte o piesă componentă din pc. Poate problema vine dintr-o componentă hardware.

3 răspunsuri:
| DanielVălean a răspuns:

Problema nu trebuie să fie neapărat hardware, poate fi software. Ar putea fi vorba de o infectare cu malware a windows-ului. Ai încercat reinstalarea sistemului de operare?

| florin1902 explică (pentru DanielVălean):

Da. Asta am facut prima data cand am vazut ce valuri imi face

| florin1902 explică (pentru florin1902):

Ok. Mersii de raspuns

| florin1902 explică (pentru florin1902):

Interesantă situația, încearcă atunci, dacă ai posibilitatea, de a testa jocurile schimbând pe rând câte o piesă componentă din pc. Poate problema vine dintr-o componentă hardware.