| BucurDavid a întrebat:

Pc-ul meu porneste dar nu arata imagine deloc.
Acesta porneste doar cu mufa PWR 2 scoasa.

Specs : Placa de baza Foxconn q45m, procesor Intel quad core q8200, 4 gb ram, placa video amd radeon hd 6570 2GB.

Ce as putea face sa am imagine?

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu beepuie?

| BucurDavid explică (pentru Frank51):

Nu

| BucurDavid explică (pentru Frank51):

Nu scoate niciun sunet, niciun beep

| Frank51 a răspuns (pentru BucurDavid):

La ce mufa te referi cand spui pwr2? Incearca sa scoti placa video si sa pornesti cu placa integrata daca ai.

| BucurDavid explică (pentru Frank51):

Am incercat. nu s-a rezolvat nimic

| Frank51 a răspuns (pentru BucurDavid):

Inseamna ca problema nu vine din partea video ci de la placa de baza.

| f2ff2fl12f a răspuns:

Scoate ram, scoate toate componentele, pe rand, in afara de placa de baza iar după pune-le la loc, pe rand, pana vezi de la ce este problema. Nu scoate toți ramii, scoate cate o plăcută, poate este una arsa. Te descurci și tu. Altceva nu ai ce face. Dacă nu merge deloc, e posibil sa fie placa de baza. Asta dacă ai făcut cum am spus eu. Și sper ca cablul de la monitor este pus bine în conectorul pc-ului.