| Kolors a întrebat:

Pcul nu-mi citeste dvd urile goale, cand vreau sa pun ceva pe un dvd in rest pe cele care au ceva pe ele le citeste fara probleme.Am cautat peste tot pe internet solutii dar degeaba.Imi zice sa introduc un disk, desi dvdul e in unitate.(dvdul e nou, nu se pune problema-daca unii din voi se gandesc la asta...-_-) funda mare.

Răspuns Câştigător
| Mete0ra a răspuns:

Probabil nu ai driver-ele de la DVD/CD Driver instalate in pc.
Cauta modelul tau pe net si gasesti sute de drivere (Sau vezi ca ai un cd in pachet pe ala se afla drivere-le

24 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Salut! Cel mai probabil dvd romul are o defectiune. Este posibil sa iti citeasca cd uri goale. Daca face asa iti recomand sa cumperi un cleaning cd si daca nici asa nu se rezolva problema poti sa desfaci unitatea de dvd si sa lubrifiezi sinele transportoare a cititorului. Daca nici asta nu ajuta e un defect pe partea electronica si nu merita chinul.

| Mete0ra a răspuns (pentru viavo):

Ce ciudat suna lubrifiezi happy

| viavo a răspuns (pentru Mete0ra):

Depinde cum gandesti?

| Mete0ra a răspuns (pentru viavo):

Lubrifinat si la ce ma refer :))
https://www.pilulka.ro/......play-50-ml

| viavo a răspuns (pentru Mete0ra):

Eu ma refer la lubrifiant pentru mecanisme fine rolling on the floor

| Mete0ra a răspuns (pentru viavo):

Stiu dude am facut si eu o mica gluma

| sierra1 a răspuns:

Cu alte cuvinte nu scrie doar citește

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Kolors):

Tocmai ce-ai aflat

| Catrice a răspuns:

Pai dacă e gol tu ce vrei sa vezi pe el laughing ai nevoie de progrămel ca sa poți pune ceva pe el.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Kolors):

Bine ca ești tu doctor masterand practicant în IT.
Se pare ca Windows e mai destept ca tine și știe ca nu are drivere instalate ca sa citească cd-uri goale. Dar asta e, toți ne credem genii în IT dacă știm sa deschidem un calculator.

| Mete0ra a răspuns (pentru Catrice):

Doamne fac criza de ras laughing Nu ai nevoie de program ca sa bagi pe CD/DVD vezi ca incurci stick-ul cand vrei sa pui windows pe el laughing atunci iti trebuie program sa butezi windowsul pe stick ca sa poate fi citit de sistem happy

| Mete0ra a răspuns (pentru Kolors):

Iti dau dreptate happy la faza asta trebuia sa specifice de la bun inceput de ce progamel avea nevoie happy

| Catrice a răspuns (pentru Mete0ra):

Hai sa te ajut sa faci criza mai mare: nenea de se ocupa cu instalarea mi-a instalat ceva program/chestie dacă zici ca nu e program care citește cd-uri goale pe care sistemul nu o avea. Sper sa nu mori de la ras ca cică faci infarct dacă razi prea puternic.
A, și am menționat de drivere ca asa se cheamă, nu? Sau voi ăștia genii le numiți altfel?

| Mete0ra a răspuns (pentru Catrice):

Am vazut ca ai 14 na nu zic nimic ca am aceeasi varsta.
Pai stai linistita ca program-ul ala ce faza are cu drivere-le

| Mete0ra a răspuns (pentru Catrice):

Stai linistita ca ma ocup cu script-ul
Am scriptat game mode-uri pentru samp happy

| Catrice a răspuns (pentru Mete0ra):

Mama da ce va pricepeți sa dați vârste.
Citește tot ce se zis înainte sa comentezi asta asa, ca sfat de la cineva care a dat bacul și nu sta acasă.

| Mete0ra a răspuns (pentru Catrice):

A stai am citit eu gresit mda happy am 2 monitoare nu pot scrie si pe TPU si sa ma joc Counter Strike in acelasi timphappy

| Mete0ra a răspuns (pentru Catrice):

Daca te crezi mare IT-ista sa stii ca nu esti happy

| Catrice a răspuns (pentru Mete0ra):

Am zis eu asta?
Se vede ca ai 14 numai puştii citesc subtilități inexistente.

| Mete0ra a răspuns (pentru Catrice):

Nu dar vad ca te dai si nu iti ieselaughing

| Catrice a răspuns (pentru Mete0ra):

Când o sa mai crești o sa vezi ca dacă vrei sa pari ceva ce nu esti faci mai mult decât ce ai văzut. Adică sa dezvolți o chestie folosindu-te de ceea ce nu știi.

Răspuns utilizator avertizat