| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 a întrebat:

PC-urile Diaxxa Gaming de la Cel.ro sunt bune in general?

Răspuns Câştigător
| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 explică:

Nu cred ca o sa ai "bottleneck" cu procesorul si placa aia video, bottleneck-ul apare cand nu se inteleg bine toate cele; acolo ai un cooler special si poti duce in overclock procesorul daca e ceva (nu mai punem la socoteala chestia cu turbo). Ai in privat configuratia respectiva, tot "pe-acolo" iesi cu banii daca o faci pe componentele acelea.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

"Bune" din ce punct de vedere? Cum poti spune ca un lucru e "bun" daca nu il compari cu ceva anume? Trebuie sa ai niste criterii, sa vrei ceva de la el. Ce buget ai pentru achizitionare, si ce vrei sa faci cu pc-ul respectiv? Da-mi mesaj si te ajut cu sfaturi, idei. Trebuie sa te gandesti mai mult la componentele din ele, nu la "Brand".

| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 explică (pentru CM7YRE):

Ma refer in special daca sunt bune de pe Cel.ro
Din experienta mea, toate pc-urile premade au unele ''defecte'' care apar dupa o perioada.
Nu vreau sa imi apara ceva bottleneck sau defect daca o sa cumpar de acolo.
O sa las si link-ul aici:http://www.cel.ro/......yE0NTIo-l/

| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 explică (pentru Zamfir_Ghe_Madalin_1998):

Nu cred ca o sa ai "bottleneck" cu procesorul si placa aia video, bottleneck-ul apare cand nu se inteleg bine toate cele; acolo ai un cooler special si poti duce in overclock procesorul daca e ceva (nu mai punem la socoteala chestia cu turbo). Ai in privat configuratia respectiva, tot "pe-acolo" iesi cu banii daca o faci pe componentele acelea.