| pombar a întrebat:

Pe 12 iunie laptopul meu a cazut pe ciment de la aproximativ 1, 5 metri si de atunci mi se reseteaza automat paginile daca nu mai sunt pe ele si apoi revin in cateva secunde. Nu se intampla imediat si se reseteaza fiecare doar o data din cate am observat. Sau cand ma joc pe browser nu mi se mai misca, ramane poza, si daca fac scroll de pe mouse isi revine. Ce problema am si cum as putea sa o repar?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu conteză înălțimea de la care a căzut, nici data.
Înghețarea asta de care vorbești se produce și în alte aplicații (altele decât navigarea pe net)?

| pombar explică (pentru sierra1):

Se intampla doar pe browser si numai pe paginile ~in miscare~ pot sa imi dau seama, joc pe Kongregate. Pe jocurile descarcate nu am nimic (League of Legends).

| sierra1 a răspuns (pentru pombar):

Suspectam o problemă la hard disk. Din ce spui poate nu e asta. Dă-i o scanare completă și o defragmentare și vezi dacă mai apare

| pombar explică (pentru sierra1):

Am dat la accessories, system tools, disk defragmenter, am 2 optiuni: (Chappy si scrie never run si system reserved pe care am si apasat. Am incercat analyze disk si defragment disk si niciuna nu merge.

| sierra1 a răspuns (pentru pombar):

Scanează după restart (scheduled)

| LPCTSTR a răspuns:

Pai, probelma software nu vad sa fie, deci mai mult ca sigur ca este problema hardware.