| anonim_4396 a întrebat:

Pe calculator mai are rost sa cumperi antivirus din moment ce exista Defender?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu există medicament universal deci: da

| PainTech a răspuns:

Depinde.
Daca ai obiceiul de a descarca toate tampeniile poate ca da.
Daca esti un utilizator experimentat cu putin "common sense" atunci probabil ca nu.
Daca ai informatii critice pe computer poate ca un antivirus premium poate sa isi merite toti banii.

E greu de dat un raspuns obiectiv, valabil pentru toata lumea. In orice caz, Windows Defender s-a imbunatatit considerabil in ultimii ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Antivirușii ăștia mai rău te virusează.