| Kindal38 a întrebat:

Pe data de 3 martie cineva a cumparat ceva din shopul meu (siteul se numeste Sellix.io) si nu mi-au intrat banii in cont(ma refer la paypal). Scrie ca banii sunt in asteptare. Au trecut 3 zile de atunci ar trebui sa-mi intre banii in cont. Am mai avut 2 vanzari si tot asa spune. Ca banii sunt reținuți. Ajutati-ma va rog!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa intri tu in paypal si sa-i ceri.
Mi s-a intamplat si mie cu un client, ani in urma, altfel banii se intorc la cumparator, daca nu-i ceri int-un anume timp.

| Kindal38 explică (pentru Violleta2022):

Cum sa-i cer? Care sunt pasii?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Kindal38):

Este o sectiune in Paypal unde iti arata ca banii sunt primiti in contul tau dar tu trebuie sa-i soliciti mutarea lor din "pending" in contul tau.
Nu stiu de ce este sectiunea aceea, dar mi s-a intamplat cu clienti care erau de fapt firme. Ei au platit si eu asteptam sa-mi intre banii in cont, dar cand am verificat am vazut ca sunt in "ending si imis ciau ca eu trebuie sa fac ultima parte a tranzactiei prin care sa-i solicit, altfel se intorc la cumparator, daca nu sunt ceruti in termen de 30 de zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intampla cu revolut cred. Trebuie plata acceptata

| sweetys a răspuns:

Suna la cei de la PayPal și află ce se întâmplă și care este problema.