| 1Q a întrebat:

Pe Facebook cand scrii mesaj cuiva nu pe wall in messenger unui prieten sau unei persoane straine poate sa vada lumea, adica eu stiu ca nu dar mi-o spus cineva ca da insa nu cred ca stia despre ce vorbeste insa m-a pus asa in dubii

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Nu poate vedea nimeni, doar in cazul ca adaugi mai multe persoane in mesaj atunci pot vedea toti pe care i-ai invitat in acel grup de discutie privata. Sau in cazul ca cineva iti stie parola si iti vede ceea ce ai vorbit cu prietenii tai in privat. Dar asa, ca vorbesti cu x in mesageria privata, nimeni altul decat tu si el vedeti ce scrieti. Acea persoana habar nu are sau incearca sa te sperie.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În mesajele private (chat), totul este confidențial. Absolut nimeni nu poate vedea, cu cine comunici tu. Nimic nu e vizibil altora. Tu ești singura posesoare a parolei. Cel care ți-a sădit îndoiala, ori nu a știut exact la ce te referi, ori i-a plăcut să te șicaneze.

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, in chat doar tu si persoana la care trimiti mesaj il poate vedea, in rest nimeni

| Robert_George_2001 a răspuns:

Nu are cum sa iti vada mesajele nimeni, pot sa iti vada mesajele doar cei care iti stiu parola, sau cei care iti sparg contul de Facebook. Cel mai bine e sa iti stergi conversatiile, eu asa fac mereu.

| kta1999 a răspuns:

Nu are cum sa iti vada mesajele nimeni, pot sa iti vada mesajele doar cei care iti stiu parola, sau cei care iti sparg contul de Facebook. Cel mai bine e sa iti stergi conversatiile, eu asa fac mereu.