| Speranta12 a întrebat:

Pe Facebook si pe Instagram vezi story-urile tuturor prietenilor din lista? Sau doar celor apropiati? Se poate sa nu vad un story pentru ca acea persoana a setat ca eu sa nu il vad?

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă persoana respectivă a setat să nu îi vezi story-ul atunci nu o să îți apară.
În general îți apare story-urile prietenilor.

| Speranta12 explică (pentru Andreeush):

Si daca am 800 de prieteni si sa zicem 500 posteaza story acum, ar trebui sa imi apara toate cele 500 de story-uri? Ca mie imi apar acum numai vreo 30-40 de story-uri.

| Andreeush a răspuns (pentru Speranta12):

Nu îți vor apărea toate.

| Ionut231312 a răspuns:

Vezi toate story-urile. Pe Instagram iti apare in jurul unei persoane cercul cu verde, care arata ca iti este prieten apropiat. Si da, stiu ca se poate sa setezi ca o persoana sa nu-ti vada story-ul.

| Speranta12 explică (pentru Ionut231312):

Si daca eu am 800 de prieteni, imi vor aparea 800 de story-uri, daca toti si-ar posta story-uri? Ca mie imi apar numai vreo 30 40 de story-uri, din cate vad.

| Ionut231312 a răspuns (pentru Speranta12):

Da, ti-ar aparea.

| Sufletzelll a răspuns:

Daca o persoana posteaza ceva. are optiunea sa seteze "prieteni apropiati, cunostinte sau lista creata cu anumite persoane." iar daca tu nu esti inclus in aceea lista nu poti vedea