| sopranaCadaverica a întrebat:

Pe Facebook tin chatul inchis mereu, ca nu vada altii cand intru acolo si cat stau. Insa prietenii mi-au spus ca apar offline in lista de Chat, adica nu apare bulina aceea verde in dreptul numelui, insa este scris "1m", "1h", adica arata in urma cu cat timp am fost pe Facebook: "A fost online in urma cu un minut", si acest lucru ma deranjeaza. As vrea sa nu apara nimic, sa fie doar numele si atat, ca de asta am ales optiunea "offline"!
Cum pot schimba acest lucru?
Va rog sa raspundeti doar daca stiti despre ce e vorba.

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Plus daca ei intra pe fereastra ta de chat, pot vedea daca esti online chiar daca ai chatul oprit. Asa sunt setarile site-ului.
Daca te streseaza cineva prea rau ii poti spune ca ai uitat netul pornit sau ca e eroare de la ei, doar ca minciuna asta nu va merge prea des

| ziftode a răspuns:

Gaseste un prieten care sa ti-o traga din cauza asta
si apoi da in judecata Facebook pentru asta si fa o TONA DE BANI

Facebook si WhatsApp se rahatesc pe tine cand e vorba de privacy! am numar de telefon pe care il folosesc pentru clienti, Facebook cumpara WhatsApp si brusc apar prieteni oameni pe care nu voiam sa ii leg in nici un fel OARECARE cu Facebook-ul meu PUR PERSONAL! pentru ca le am pe ambele pe acelasi telefon ei au brusc dreptul sa imi strice credibilitatea in afaceri, NU?!?
si btw, dupa ce au aparut notificarile de prietenie, SA MA RAHATESC EU PE ORICE OPTIUNE AR FI TREBUIT SA O ACTIVEZ INAINTE SAU SA O DEZACTIVEZ DUPA AIA, ca doar eu trebuie sa urmaresc cine pe cine cumpara si sa ghicesc cu ce chestii total imbecile ei o sa incerce sa imi distruga viata... NU?!?

nu ai de gand sa ii dai in judecata, atunci, taci si rabda!

| Iunix a răspuns:

Asta e o „ problemă " a celor de la Facebook. Site-ul trebuie editat. Nu cred că ai ce să faci. Dacă te deranjează așa mult de ce nu-i scoți de la prieteni pe cei care nu vrei să te vadă când ai fost online? și atunci nu o să le mai apară nimic.

| Krax256 a răspuns:

Sau sterge-ti facebooku si treci pe HI5. Sau seteaza optiunea sa nu te mai logheze automat la chat si gata.