| Normalu a întrebat:

Pe laptop am bitdefender si mai am la el valabilitate 200 de zile. Am facut rost de vindows 7 si vreau sa imi reinstalez windowsul. Problema e ca nu mai am cdul cu antivirusul. As putea sa il gasesc de downloadat la ei pe site? Ce sanse am sa si mearga antivirusul dupa? (am deja cont la bitdefender pe site, deci ar trebui sa ma loghez dupa ce o sa imi reinstalez windowsul si ei sa imi continue licenta, asa-i?)

1 răspuns:
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Deci sa inteleg ca ai cumparat o licenta de la Bitdefender(antivirusul nr 1 in lume cu un consum de resurse foarte mic).
Situatia e cam asa.
Cand ai instalat prima oara antivirusul, ai introdus si o licenta(serial)bun.,
Acum vrei sa reinstalezi windowsu si vrei sa downloadezi din nou bitdef.
Pai e simplu-poti descarca de la ei antivirusul si bagi licenta care in mod normal cred ca ai salvat-o pe undeva.
Daca nu ma insel ar trebui sa fie afisata chiar in antivirus la licenta!(o copiezi de acolo)
Dupa care reinstalezi windowsu si downloadezi de la ei(si nu numai.)bitdef.
cam atat!,
Acum parerea mea:
Eu am instalat un antivirus(la fel de bun) care pentru moment este distribuit gratis(fara licenta) si sunt foarte multumit de el(nu am nevoie sa ma gandesc prea mult ce site vizitez sau ce downloadez sau ce stik/micro sd/etcintroduc in unitate) isi face treaba foarte bine cu un consum redus de resurse si ce ma bucura cel mai mult e ca nu ma deranjeaza!(reclame/oferte de la ei etc.)
Antivirusul se numeste-Baidu, Este un produs chinezesc si aparut pe piata de curand si are deja peste 200 de milioane de utilizatori(ceea ce spune multe despre asta) Dar tu faci cum vrei.
Si nu uita ca bitdefenderu nu mai e un produs romanesc!(a fost vandut unei firme straine, din cate amauzit)
Funda?