| anonim_4396 a întrebat:

Pe Linkedin doar daca te conectezi cu cineva ii poti vedea contactele (prietenii) sau cum le pot vedea? Si daca nu am cont si intru pe profilul cuiva, acela va fi notificat ca i s-a vizualizat profilul?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca te conectezi in contul tau, pe baza setarilor individuale de confidentialitate ale fiecarei persoane, poti sa vezi contactele si alte cele.

Tot pe baza acestor setari, dar ale tale, cineva poate sa iti vada numele sau ce lasi tu vizibil atunci cand intrii in profilul acelei persoane. Altfel spus, poate sa nu fie notificat deloc daca nu iti faci aceste informatii publice in acest fel.

Daca nu ai cont, nu cred ca o sa fie notificat.

| laSoledad a răspuns (pentru DoarBogdan):

Deci daca o persoana seteaza pe privat contactele ei, degeaba te conectezi cu ea, ca nu o sa i le vezi?

| DoarBogdan a răspuns (pentru laSoledad):

Daca nu ma insel, este o optiune acolo prin care poti sa setezi ca contactele sa fie vazut de oricine, de contactele acelei persoane sau de nimeni (cu exceptia persoanei cu contul, desigur big grin ).

| laSoledad a răspuns (pentru DoarBogdan):

Am inteles, mersi.