| Ciocoflencea a întrebat:

Pe linux (ubuntu) ruleaza toate exectuile de pe windows?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

În mod implicit nu.dar se poate cu emulatoare ca Wine sau Play on linux.Tocmai de asta este motivul pentru care este imun la viruşii de Windows, că nu poate rula executabile.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin emulatorul Wine, dar destul de probabil si cu niste limitari(mai ales jocurile).

| Ciocoflencea explică (pentru anonim_4396):

Daca sti jocul lol ar putea merge pe ubuntu 12.04?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciocoflencea):

Ar putea, daca si poate sigur, nu stiu sa-ti spun. Observ ca sunt destule tutoriale(video) pe Google/YouTube. Deci cred ca poti sa-i dai de cap pana la urma.

| Valentin55 a răspuns:

Nu! Exista aplicati... funda?