| Avram_Alex_1997 a întrebat:

Pe o configuratie ca aceasta ar rula jocuri gen GTA 4

Configuratia:
Procesor Intel Core i3 2350 (gen a 2 a )
Placa Video nVidia GeForce 610m
4GB RAM

Astept un raspuns cat mai repede, de la persoane care se pricep in domeniu

Răspuns Câştigător
| flyer90 a răspuns:

Procesorul e ok, placa video e prea slaba. Uite o lista cu placile video existente aranjate in ordinea performantei: http://www.notebookcheck.net/Comparison-of-Laptop-Graphics-Cards.130.0.html
610M e in clasa a 3-a, ceva din clasa a 2-a ar fi ok. Nu te lua numai dupa memoria placii video, ca nu e relevant

1 răspuns:
| Gheorghe_Alexandru_1997 a răspuns:

Merge...daca ai 2 gb de video. Multa bafta la jucat big grin