| Andiiiii a întrebat:

Pe sistemul de navigatie Garmin Nuvi 40LM, se poate pune harta Europei? pe el e instalat doar harta Romaniei. Funda happy

Răspuns Câştigător
| jumbobadboy a răspuns:

1. Instalarea ultimei versiuini disponibile a hartii:
Accesati www.mygarmin.com pentru actualizarea hartii preinstalate pe produsul Garmin pe care il detineti; pe acest website se va crea un cont cu datele dvs.
In tab-ul HOME > myProducts, inregistrati produsul dvs accesand Register.
Tot in tab-ul HOME, accesati Manage Maps, si selectati Activate Gift Card corespunzator produsului dvs. Aici introduceti codul LMU. Dati click pe Continue si urmati pasii pentru descarcarea si actualizarea hartii.

2. Important :

* Este necesar ca produsul dvs Garmin sa fie conectat la computer printr-un cablu USB.

**Aveti posibilitatea sa actualizati doar harta preinstalata pe navigatorul Garmin achizitionat. De exemplu : Daca aveti un produs Garmin achizitionat cu harta Europa Centrala si de Est preinstalata veti putea actualiza doar pentru Europa Centrala si de Est

***Sunt disponibile pana la 4 versiuni de update pe an.