| kittykatty20 a întrebat:

Pe tableta, atunci cand intru pe Google mi se deschide o pagina noua in care imi spune ca am virusi si trebuie sa descarc un antivirus ca sa ii elimin. Am descarcat antivirusul respectiv, dar la scanare nu apare niciun virus. Am descarcat mai multe programe antivirus, dar toate imi spun ca androidul meu este curat.

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

OMG
Doamne, cum sa crezi asa ceva?
Dar cand vezi pe pc, o reclama ca ai castigat 10 ipad-uri sau ca 10 milionari bengosi vor sa iti dea o masina, crezi reclama, dai click pe ea?
Scoate imediat gunoaiele de antivirusi,

| LTAA a răspuns:

Crezi în reclame tâmpite?

| Imstrong a răspuns:

Poate pagina aia noua a ta este un viruswinking Nu mai instala toate reclamele de pe net.

| ionut258 a răspuns:

Sunt niste reclame tampite care te pacalesc sa instalezi aplicatiile lor, rusine celor care fac astfel de reclame.

| xAnonimMM a răspuns:

Sunt niste prostii, nu mai descarca idioteniile alea, aia nu sunt anti-visrusi, sunt VIRUSI.I-ati Avast! de pe Google Play, e gratis si e cel mai bun antivirus.

| kittykatty20 explică (pentru xAnonimMM):

Am deja Avast. E destul de ok, dar nu descopera toti virusii. Cel putin la mine Avira a desoperit niste virusi pe care Avast nu i a gasit.

| kittykatty20 explică:

Nu stiu, adica m am uitat la recenzii pe google play la antivirus si toti pareau incantati. Oricum am sters deja antivirusul ala.

| Andrey2628 a răspuns:

Salut, si eu am patit la fel. dar de fapt. acea pagina incearca sa te pacaleasca ca sa iei virusi. ca apoi sa le cumperi programele lor ca sa scapi de virusii respectivi. cel mai bine ar fi sa ignori acea pagina si sa iesi din ea. eventual ai putea sa dai un restart la tableta happy Sper ca te-am ajutat happy Funda? happy

| kittykatty20 explică (pentru Andrey2628):

Mersi, dar nu stiu cu ce m ar putea ajuta restartarea.