| Neverrrrrr a întrebat:

Pe un laptop cu Intel® Celeron® N2840 pana la 2. 58GHz, 4GB, 500GB, Intel HD Graphics, Linux ar merge league of legends? am auzit povesti ca ar merge si pe 512 MB ram =)(pe orice cutie de conserve).

6 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Mai viseaza tu mult ca nu merge ia-ti o placa video ca altel nu vei putea juca decat pe la vreo 20 fps.( ti se pare ca e cs1.6?)

| anonymous00702 a răspuns:

Salut, descarca-l si instaleaza-l daca iti merge spor la jucat, da nu dai in star -control panel -Add or Remove Programs si il stergi. Dar nu cred ca o sa-ti mearga poate doar sa-l deschizi dar de jucat putine sanse. O zi placuta Salut

| vladv26 a răspuns:

Da, ti-ar merge dar la rezolutie mica. Pe 512 ram nici nu se instaleaza.
Ps: Cutiile de conserva nu au procesor, memorie ram, tastatura.deci nu ai cum sa instalezi nici un joc pe ele. happy happy

| CPAElites a răspuns:

Ala dabia duce gta san andreas.
Sa stii ca pe cutia ta de pizza nu va merge.

| sltlp a răspuns:

Am un laptop cu specificatii asemanatoare(daca e Lenovo 100, atunci e fix asta ). L-am luat pentru portabilitate(e cat de cat usor) si ieftin. Dar sa nu te gandesti la jocuri. SI san andreas abia la mediu ruleaza cat de cat, si la low ca sa fie fluent. DECI NU jocuri. Pentru filme, internet astea e ok(gpu-ul reda si 4k, culmea). Dar nu jocuri. Nu am jucat lol, nu iti pot raspunde 100% sigur, dar am probat doar san andreas si vice city.

| Otto2014 a răspuns:

Oarecum,20-25 fps, merge, dar nu cred, poti avea mai putin de 15 fps.